Leatherheavenista yleensä ostelen t-paidat ja hupparit ja sitten ihan normi farkut vaikka dressmanilta... niillä mennään! joskus pidän kuitenkin farkkuja ja jotain värillisempää hupparia tai t-paitaa, mikä nyt itsestä tuntuu ja näyttää hienolta. Pakko vielä postata tähän ehdottoman lempipaitani kuva www.leatherheaven.com/images/thumbs/TP397_T P397_600x600.jpg
Allekirjoitus: :: MINULLE EI TIETÄÄKSENI VITTUILLA ::
Ihan jees! Onko tuo paita sellainen missä ei ole selkäpuolella mitään kuvaa? Tässä vielä Kossun lempparipaitaan toimiva linkki. Klikkaamalla avautuu originaalikoossaan:
Allekirjoitus: Metallifoorumin toimintoihin liittyvien kysymysten lisäksi myös mediatiedotteita ja juttuvinkkejä voi lähettää sähköpostiosoitteeseen info@metallimusiikki.net.
Ei ole selässä mitään...
Kokonaisuudessaan aika "synkänorgaanista", pääväreinä musta, tummanruskea ja tummanvihreä. Harmaa on mukava etenkin neuleissa. Tietynsävyinen sininenkin menettelee, ainakin kesäisin. Perinteisiä musta/punainen ja musta/violetti-yhdistelmiä en voi sietää ainakaan päälläni. Bändipaitoja en pidä, kuuntelen aika lailla semmoisia joista niitä ei sitten löydykään. Paitoina menee yleensä tavalliset mustat/tummanvihreät/ruskeat pitkähihaiset, eniten on noita mustia, koska niitä on mukava yhdistellä vihreiden ja ruskeiden hameiden kanssa. Muulloin kuin kotona ja lenkillä pidän lähes aina hameita - pääosin keskipituisia. Kenkinä talvella maiharit, kesällä kokomustat conversen tennarit joihin olen kovin mieltynyt. En meikkaa, koruja löytyy jonkin verran.
mulle riittää pitkä letti kertomaan että olen metallimies. Niin ja onhan mulla vielä rotten soundin CTC paitakin.
Allekirjoitus: ''I am the altruistic vehicle of my selfish genes'' -TheThinkingNorseman
Kasvatan pitkiä hiuksia [välittämättä että mua haukutaan tytöks. Yms] ja käyten joskus Kornin paitaa, yleensä käyttelen norm. paitoja ja ulkona mustaruskeeta hupparia, hiuksia siis kasvatan ja aika pitkät on jo, ruskeet hiukset on vaikka mustat haluisin.. Rupeen käyttelemään nyt mustia vaatteita varmaan..
Sinisterin goottivaatteet on aikas kivoja. Hameita ja toppeja ja ihania kenkiä.Sukat ja sukkahousut on myös tärkeitä. www.ihmeellinenhuone.fi
Allekirjoitus: Black is back.
"Any color you like as long as it's black".Bändipaitojakin löytyy aikamoinen läjä. Housuina palvelee näemmä nykyään reisarit. Takkina nahkaa, sekä pitkää että lyhyttä. Talven kylmemmillä keleillä puolipitkä erittäin lämpimäksi osoittautunut villakangasrotsi.Ei mitään kovin erikoista siis.
Bändi huppareita/tpaitoja, maastohousuja/mustia reisitaskuhousuja ja maihareita tulee pidettyä. Joskus muutamalla ketjulla koristettuna Takki on milloin mikäkin.. Tarkotuksena olisi kuitenkin ostaa joku kivan näköinen(eli musta ) takki ja ängetä muutama kiva bändimerkki siihen (:
Allekirjoitus: Värillä ei ole väliä kunhan se on musta.
Oma tyylini on vaihtunut aika tiuhaan viimeisen vuoden aikana, mutta keskitytäämpäs nyt tähän hetkeen. Yleensä joko musta t-paita tai musta/valkoinen kauluspaita toimii yläosana. Säästä riippuen jalassa on maastohousut tai mustat farkut. Kengät on tuollaiset iän ikuiset kirpparilöydöt, joissa on muutaman sentin pohja. Ja tietysti vakiovaruste on musta "haudankaivaja hattu" kavereita lainaten. Aikas perus, mutta mikäs siinä. Huppareitakin tulee kylmemmällä säällä pidettyä, mutta harvemmin takkia.
Allekirjoitus: She is dancing on my grave, pouring down the mercy of death.
Vain yhteisön jäseneksi liittyneet henkilöt voivat lähettää foorumille ja Metallimusiikki.net-sivustolle viestejä. Kirjoita käyttäjätunnuksesi ja salasanasi ennen kuin lähetät viestin, tai rekisteröi itsellesi ensin käyttäjätunnus.
EsikatseluKirjaudu sisään/Lähetä viesti
His Master\'s Piercing
Back Street
Blackgroupin shoppiin
Foorumia pyörittää miniBB™© 2001–2012.